Wednesday, June 7, 2023

anije

Kontrabandë nga Libia, sekuestrohen mbi 2 mijë ton naftë, 4 të huaj në pranga

Tre shtetas libanezë dhe një sirian janë arrestuar, ndërsa gjashtë të tjerë janë proceduar në gjendje të lirë, pasi kanë kontrbandaur naftë nga Libia në Portin e Durrësit. Këta shtetas, në bashkëpunim me njëri-tjetrin, kanë kontrabanduar me një anije çisternë,...

Anija turke në kërkim të naftës në Mesdhe, Erdogan: S’kemi nevojë për lejen e askujt

Presidenti turk, Rexhep Tajip Erdogan deklaroi se kërkimet dhe shpimet që bëhen në Mesdhe janë në juridiksionin e Turqisë dhe se për këtë nuk kanë nevojë për lejen e askujt. Anija turke e shpimit “Abdulhamid Han” ka lundruar nga porti...

Ushtria ukrainase thotë se fundosi një anije luftarake ruse

Ushtria ukrainase thotë se ka fundosur një anije ruse të tipit Serna që i përket flotës ruse të Detit të Zi. “Në ujërat e Detit të Zi, u shkatërrua një mjet zbarkues armik i tipit Serna”, njoftoi të shtunën, më...

Mbi 30 emigrantë vdesin nga përmbytja e anijes afër Mbretërisë së Bashkuar

Të paktën 31 persona vdiqën të mërkurën (më 24 nëntor) pasi anija e tyre u përmbys duke lundruar për të kaluar kanalin nga Franca për në Mbretëri të Bashkuar, raporton Reuters. Kanali ujor në mes dy shteteve është ndër pjesët...

Video/ Anija më e shpejtë amerikane ankorohet në Durrës

Në ditën e Marinës në Shqipëri, Ambasada amerikane ka publikuar pamjet gjatë ndalesës së anijes Trenton  cila është një nga anijet më të shpejta të Marinës së SHBA. Ambasada në këtë ditë uron të gjithë personelin që shërbejnë në këtë...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Lionel Messi trasnferohet te Inter Miami

Lionel Mesi ka zyrtarizuar të ardhmen e tij, që nuk do të jetë përsëri te Barcelona, por as te...
- Advertisement -spot_img