Wednesday, June 7, 2023

alarm

Bota në alarm, rritet numri i vendeve që njoftojnë raste me virusin Omicron

Varianti i ri i koronavirusit, Omicron, potencialisht më ngjitës krahasuar me COVID-19-n, u shfaq edhe në vende të tjera të dielën, vetëm disa ditë pas identifikimit të tij në Afrikën e Jugut. Qeveritë në mbarë botën po marrin masa...

Britania në alarm, një sëmundje e rrallë po përhapet në vend

Një sëmundje e rrallë seksualisht e transmetueshme e cila mund të bëjë që lëkura të kalbet është në rritje në Angli, kanë paralajmëruar ekspertët e shëndetit. Sipas Mirror, bakteret që gjenden normalisht në vendet përfshirë Afrikën e Jugut dhe Indinë, janë...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Lionel Messi trasnferohet te Inter Miami

Lionel Mesi ka zyrtarizuar të ardhmen e tij, që nuk do të jetë përsëri te Barcelona, por as te...
- Advertisement -spot_img