Wednesday, June 7, 2023

6 marsi

KQZ certifikon rezultatin e zgjedhjeve të 6 marsit pa asnjë kontestim

Kryekomisioneri Ilirjan Celibashi, thotë se për herë të parë pas 30 vitesh në Shqipëri një rezultat zgjedhor është certifikuar nga KQZ pa asnjë kontestim. “Pas ndryshimit të sistemit në vend, pas 30 vitesh dhe zgjedhjesh në Shqipëri, për herë të...

Dje askush nuk fitoi, demokracia është në ditët më të errëta

Nga: Mentor Kikia Dje askush nuk fitoi, demokracia është në ditët më të errëta! Pas zgjedhjeve të së djelës askush nuk ka pse të festojë. Pjesëmarrja e trishtë në votime ishte një dëshmi e rënies drastike të besimit të qytetarëve tek...

Zgjedhjet bashkiake/ Caktohet renditja e subjekteve politike në fletën e votimit

Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve ka hedhur shortin për të caktuar renditjen e subjekteve politike në fletën e votimit për zgjedhjet e pjesshme vendore të 6 Marsit në 6 bashki të vendit. Sipas shortit të hedhur, në Shkodër, e para në...

Zgjedhjet e 6 Marsit, KQZ miraton regjistrimin e 11 partive

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka miratuar kërkesën për regjistrimin e 11 partive për zgjedhjet e pjesshme lokale më 6 Mars. Gjatë mbledhjes së sotme, kryekomisioneri Ilirjan Celibashi dha një afat prej 24 orësh për regjistrimin e koalicioneve. “Sikur është e...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Lionel Messi trasnferohet te Inter Miami

Lionel Mesi ka zyrtarizuar të ardhmen e tij, që nuk do të jetë përsëri te Barcelona, por as te...
- Advertisement -spot_img