No menu items!

viktima

Të përfshirë në një vrasje në 2019-ën, kush ishin dy viktimat e atentatit në Vlorë

Shpati Lena dhe Hakim Xhezo janë viktimat e atentatit të ndodhur paraditen e së enjtes në Panaja të Vlorës. Ata janë emra të njohur për policinë, pasi janë përfshirë më parë në aktivitetet kriminale. Lena ishte arrestuar në mars të këtij...

VIDEO | Aksident i rëndë në Rrogozhinë, kamioni përplas “Benz-in”, dyshohet për 2 viktima

Një aksident i rëndë ka ndidhur mesditën e së enjtes në aksin rrugor Rrogozhinë-Elbasan, ku dyshohet se dy persona kanë humbur jetën. Në vendin e quajtur ‘Bishti i Zhurit’, një automjet tip ‘Benz’ është përplasur me një mjet të tonazhit...

Dy të vrarë dhe 10 të plagosur nga të shtënat në Oslo

Një person i armatosur hapi zjarr në një zonë klubesh të natës në Oslo, të shtunën herët, duke vrarë dy persona dhe duke lënë 10 të tjerë të plagosur rëndë, në atë që policia po e heton si një...

Scholz: Vdekjet e civilëve në Buça të Ukrainës ishin krime lufte

Autorët e vrasjeve të civilëve në qytetin ukrainas Buça ishin fajtorë për krime lufte dhe duhet të mbahen përgjegjës, tha të shtunën kancelari gjerman, Olaf Scholz. "Kjo është diçka që ne nuk mund ta harrojmë," tha Scholz, duke iu referuar...

Bombardohet qyteti ukrainas Zhytomyr, raportohet viktima dhe të plagosur

Rajoni i Zhytomyr u bombardua mbrëmjen e djeshme, ku u goditën edhe zonat e banuara në Korosten dhe Ovruch. Këtë e ka bërë të ditur zëdhënësi i policisë lokale, Alla Vashchenko. Raportohet se 30 familje janë të pastreha. Dhjetë shtëpi u...

Aksident me vdekje në Durrës

Detaje të reja kanë dalë në dritë në lidhje me aksidentin e ndodhur pak çaste më parë në aksin rrugor Qerret-Durrës. Një makinë ka përplasur tre këmbësorë e për pasojë ka ndërruar jetë një grua. Dy personat e tjerë...

116 viktima nga Covid-19 vetëm në muajin Janar

116 persona kanë humbur jetën në 31 ditët e Janarit si pasojë e infektimit me koronavirus. Ekspertët vlerësojnë se fatalitetet kanë ardhur për një sërë arsyesh, ku kryesore është mungesa e vaksinimit. “Ajo që ne shohim në mënyrë konsistente janë...

Mbi 100 viktima nga tornadot në SHBA, Biden shpall gjendjen e fatkeqësisë natyrore

Mbi 100 persona,  mendohet të jetë numri i viktimave si pasojë e tornadove në SHBA, sipas një deklaratë të guvernatorit të shtetit, ndërsa shpresa për të mbijetuar po zbehet. Ai e quajti këtë tornadon më shkatërruese në historinë e...

Në kërkim të të mbijetuarve, rritet numri i të vdekurve nga stuhia në SHBA

Pasi një tornado e fuqishme preku pjesë të ndryshme SHBA-së, raportohet për më shumë se 80 të vdekur. Ndërkohë janë duke vazhduar kërkimet për të mbijetuarit në pjesë të gjashtë shteteve amerikane, të prekura nga stuhia. Në lidhje me këtë katastrofë...

‘Foltorja’ e Kurbinit/ Berisha 1 minutë heshtje në nderim të viktimave nga tërmeti: Asnjë zyrtar nuk u dënua

Ish-kryeministri Sali Berisha këtë të premte ka zhvilluar takim me demokratët në Kurbin. Berisha e ka nisur foltoren duke mbajtur 1 minutë heshtje në nderim të viktimave që humbën jetën nga tërmeti që goditi vendin dy vite më parë. Gjatë...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img