No menu items!

topi i arte

Topi i Artë/ Zbuloni futbollistin e vetëm shqiptar, mes 30 kandidatëve finalistë

Shqiptarët votojnë për fituesin e “Topit të Artë” çdo vit. Më saktë, presidenti i Shoqatës së Gazetarëve Sportivë shqiptarë e ka këtë privilegj prej vitesh, Besnik Dizdari. Por, a e dinit se në listën e kandidatëve për këtë çmim...

Topi i Artë/ ”Shpërthen” gazeta gjermane Bild: Pse fiton vetëm Messi?

Lionel Messi fiton 'Topin e Artë' për herë të shtatë, duke vendosur një rekord që zor se do thyhet për një kohë të gjatë. Por, lajmi u prit me reagime të përziera. Shumë komentues dhe analistë nuk mendojnë se ky...

Shevchenko zbulon futbollistin që e meriton “Topin e Artë”

Në prag të dhënies së “Topit të Artë” për vitin 2-21, Andriy Shevchenko tha fjalën e tij për garën që po zhvillohet për çmimin e lakmuar: “Janë dy lojtarë në garë: Messi dhe Lewandowski. Messi ka fituar shumë, Lewandowski...

Benzema nuk përmbahet: Dua të fitoj ”Topin e Artë”

Karim Benzema është kthyer në pikën e referimit të Realit të Madridit. Francezi ka bërë një sezon të shkëlqyer dhe kështu e ka nisur dhe këtë edicion, që e ka renditur atë mes favoritëve për të fituar “Topin e...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img