No menu items!

taulant balla

Balla: Berisha ‘non grata’ nga SHBA, e papranueshme që SPAK-u nuk e heton

Kryetari i Grupit Paramentar të Partisë, Taulant Balla i ka kërkuar Strukturës së Posaçme (SPAK) që të hetojë ish-kryeministrin dhe kryetarin e Partisë Demokratike, Sali Berisha pasi ky i fundit është i shpallur “non grata” nga Shtetet e Bashkuara. Në...

Një tjetër shtet do t’i bashkohet “Ballkanit të Hapur”, thotë Balla

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla deklaroi se në javët në vijim, një tjetër shtet ballkanik do të bëhet pjesë e nismës “Ballkani i Hapur”. Deklaratën, Balla e bëri këtë të hënë nga foltorja e Kuvendit, por...

Balla: Të flasë Saliu për korrupsionin, njësoj si sikur djalli të flasë për Biblën

Kreu i grupit parlamentar të PS-së Taulant Balla është përplasur në Parlament me ish-kryeministrin Sali Berisha. Ky i fundit hodhi akuza të forta ndaj qeverisë, duke e akuzuar si të zhytur në korrupsion. Por ndaj tij ka reaguar Balla....

Balla: Më 24 maj zgjidhet Presidenti i ri

TIRANË - Kreu i grupit parlamentar të PS-së Taulant Balla ka folur sot edhe për çështjen e zgjedhjes së Presidentit të Republikës, teksa më 24 korrik mbaron mandati i Presidentit Ilir Meta. Kreu i grupit parlamentar të PS-së Taulant Balla...

Balla dhe Basha i bëjnë thirrje SPAK të hetojë Berishën

Të hënën e fundit të vitit, kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla doli në një konferencë për median, ku bëri diçka që nuk ishte menduar dhe shkaktoi ironi në rrjetet sociale. Ai mori në mbrojtje Lulzim Bashën, duke...

Integrimi në BE/ Balla: Shqipëria i ka përmbushur detyrat e saj

Deputeti dhe kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla i është kundërpërgjigjur deklaratës së kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Basha, pasi ky i fundit tha se nuk hapen negociatat me Bashkimin Evropian, për shkak të korrupsionit në...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img