No menu items!

talibane

“Talibanët janë në Dajt dhe duan të flasin me Rrugën e Elbasanit”

Nga: Mero Baze Partia Demokratike është përfshirë në një debat në distancë me Sali Berishën dhe strukturën e tij paralele, rreth legjitimitetit të aksionit të Berishës për të grumbulluar nënshkrime për të thirrur një Kuvend të PD. Debati filloi kur Sali...

SHBA hedh poshtë pretendimet e talebanëve për investime kineze në Afganistan

Zyrtarët amerikanë dhe analistë të pavarur reaguan në mënyrë skeptike të premten ndaj një pretendimi të talebanëve se Kina është gati të investojë miliarda dollarë në Afganistan. Sekretarja e shtypit e Shtëpisë së Bardhë Jen Psaki tha se Shtetet e...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img