No menu items!

sudei

Suedi, parlamenti zgjedh kryeministren e parë grua

Parlamenti i Suedisë zgjodhi Magdalena Andersson si kryeministren e parë grua të vendit. Ajo shërbente më parë në detyrën e ministres së Financave dhe në fillim të muajit nëntor u zgjodh kryetare e Partisë Socialdemokrate. Zonja Andersson zëvendëson në të dy...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img