No menu items!

shtepia e bardhe

‘Aktivitet dashakeqës’, SHBA-të reagojnë pasi Irani sulmoi sistemin TIMS në Shqipëri

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë reaguar pasi hakerat iranianë sulmuan sistemin TIMS në Shqipëri. Përmes një reagimi në rrjetet sociale, Këshilli i Sigurisë Kombëtare në SHBA ka dënuar sulmin kibernetik ndaj vendit tonë. Ndër të tjera, theksohet se SHBA-të do...

Shtëpia e Bardhë, pritshmëri të ulëta për takimin Biden-Xi

Shtëpia e Bardhë ka sinjalizuar se nuk pret shumë nga takimi virtual i së hënës mes Presidentit amerikan Joe Biden dhe atij kinez Xi Jinping. Takimi pritet të përqendrohet në menaxhimin e rregullave të konkurrencës mes dy vendeve rivale,...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img