No menu items!

sekuestrim

Sulmet kibernetike, Prokuroria kërkon sekuestrimin e të dhënave në tre shtete

Prokuroria e Tiranës ka kërkuar sekuestrimin e të dhënave dhe faqeve online në Hong Kong, Britaninë e Madhe dhe Rusi, në lidhje me sulmet kirbernetike ndaj vendit tonë nga hakerat iranianë. Sipas organit të akuzës, faqet me të cilat hakerat...

SPAK sekuestron mbi 18 milionë euro, dy persona në pranga, në kërkim biznesmeni (Emrat)

Biznesmeni Rezart Taçi është shpallur në kërkim nga Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar. Në pranga kanë përfunduar dy bashkëpunëtorët e tij Artur Balla dhe Bledar Lilo. Ish-bossi i kompanisë së naftës “ARMO”, akuzohet se është i përfshirë...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img