No menu items!

saimir tahiri

Rama nuk komenton vendimin për dënimin e ish-ministrit të tij, Saimir Tahirit

Kryeministri Edi Rama nuk e ka komentuar vendimin e gjykatës për të dënuar me burg ish-ministrin Saimir Tahiri. Gjatë pyetjes së gazetarëve në konferencën për shtyp, kreu i qeverisë tha se e ka ditur mirë se çfarë ka bërë...

Dënimi me 3.4 vite burg për Tahirin/ Berisha: Vendim i trukuar dhe qesharak

Ish-Kryeministri Sali Berisha e cilësoi si të trukuar vendimin e Apelit për ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri duke thënë se ishte produkt i negociatave të Kryeministrit Edi Rama. Berisha tha se Tahiri ishte ekzekutori i politikës së Edi Ramës...

Dënimi i Tahirit/ Yuri Kim: Nuk ka më pandëshkueshmëri

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim ka reaguar pas dënimit të Saimir Tahirit me 3.4 vite burg nga Apeli i Gjykatës së Posaçme.  Kim thotë se nuk ka më pandëshkueshmëri dhe askush nuk mund të qëndrojë mbi ligjin.  "I bëjmë...

Tahiri reagon pas dënimit me burg: Është padrejtësi

Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ka reaguar përmes një postimi në Facebook, pas dënimit me 3.4 vite burg nga Gjykata e Posaçme e Apelit.  Tahiri shkruan se ndaj tij është bërë padrejtësi, duke pretenduar se nuk ka shkelur ligjin.  Postimi në...

U dënua me burg, si e priti vendimin Saimir Tahiri (Video)

Ish-ministri i Brendshëm i Edi Ramës, Saimir Tahiri është dënuar me 3 vite e 4 muaj burg nga Gjykata e Posaçme e Shkallës së Parë për Korrupsionin. Në vendimin e formës së prerë, Gjykata e Apelit ka hequr mundësinë që...

U dënua me 3.4 vite burg, Saimir Tahirit i vihen prangat në Gjykatë

Gjykata e Posaçme e Apelit dënoi sot ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri me 3 vite e 4 muaj burg. GJKKO ktheu dënimin e mëparshëm të Tahirit me 3.4 vite që u konvertua në punë publike. Ish-ministrit të Brendshëm i janë vënë...

Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri dënohet me 3 vite e 4 muaj burg

Ish-ministri i Brendshëm i Edi Ramës, Saimir Tahiri është dënuar me 3 vite e 4 muaj burg nga Gjykata e Apelit e Krimit dhe korrupsionit. Sipas gjyqtarit të Apelit, Saimir Tahiri do ta vuajë dënimin në një burg të sigurisë...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img