No menu items!

putin

SHBA vendos sanksione ndaj vajzave të Vladimir Putinit

Shtetet e Bashkuara njoftuan të mërkurën sanksione që synojnë dy vajzat e mëdha të Presidentit rus Vladimir Putin dhe njoftuan se po ashpërsojnë masat kundër bankave ruse lidhur me ato që Uashingtoni i cilëson si krime lufte në Ukrainë. Masat...

Ish komandanti i NATO-s: Për sa kohë të jetë në pushtet Putin, nuk do të ketë paqe në Europë

Richard Shirreff, ish-zëvendës komandanti suprem i NATO-s në Europë, tha se ashtu si shumica e njerëzve, edhe ai ka dyshime për premtimin e Rusisë për të reduktuar sulmet e saj në Kiev dhe Chernihiv, sipas BBC “Ne e dimë se...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img