No menu items!

punonjes

Sigurimi i përgjegjësisë së ndërtuesit, a janë realisht të mbrojtur qytetarët?

K. është një qytetar, i cili kishte arritur marrëveshjen me një ndërtues në kryeqytet për blerjen e një apartamenti me kontratë porosie, në një objekt në ndërtim. Para nënshkrimit të kontratës së porosisë, ndërtuesi i bën të ditur se...

Rikthehet kriza e punonjësve

Muajt e fundit, fabrika e prodhimit të këpucëve “Prodyn” po përballet me një kërkesë të pazakontë nga klientët europianë, e cila nuk po përballohet për shkak të mungesës së fuqisë punëtore. Eva Laro, aksiorere dhe administratore e saj, tha...

Efektivi i Gardës shkon në spital i plagosur, dyshimet e para të policisë

Një efektiv i Gardës së Republikës ka shkuar në spitalin e Durrësit i plagosur. Policia njofton se 29 vjeçari i identifikuar vetëm me inicialet M.G ka plagë të shkaktuara nga arma e zjarrit. “Në Spitalin Rajonal Durrës është paraqitur për...

Rama paralajmëron “vetting” për drejtuesit dhe punonjësit e ujësjellësve

Kryeministri Edi Rama paralajmëroi një ristrukturim të ndërmarrjeve të ujësjellësit në vend, duke nisur me kontrollin dhe vlerësimin e drejtuesve dhe punonjësve të këtyre ndërmarrjeve. Gjatë takimit me kryebashkiakët në kryeministri, Rama tha se do të rishikohet dhe kalohet në...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img