No menu items!

perendim

Putin fajëson Perëndimin për krizën ndërkombëtare të ushqimit dhe energjisë

Presidenti rus Vladimir Putin deklaroi se veprimet e Moskës nuk kanë të bëjnë fare me krizën e afërt energjetike dhe ushqimore në botë dhe fajësoi sërish politikat ekonomike dhe financiare të Perëndimit për krijimin e një skenari të tillë. Në...

Lavrov: Rusia po përballet me një “luftë totale” nga Perëndimi

Ministri i Jashtëm rus, Sergei Lavrov, tha se Rusia po përballet me një luftë totale të shpallur nga Perëndimi. Në një takim të premten, Lavrov tha se "për ne është shpallur një luftë e vërtetë hibride, një luftë totale". Ai...

Aleati i ngushtë i Putin paralajmëron Perëndimin: Rusia ka fuqinë t’ju tregojë vendin të gjithëve

Rusia ka fuqinë për t’u treguar vendin të gjithë armiqve. Kjo ka qenë deklarata e aleatit më të ngushtë të Presidentit Vladimir Putin, Dmitry Medvedev, i cili shërbeu si president i Rusisë nga viti 2008 deri në 2012 dhe...

Putin kërcënon Perëndimin: Nëse ndodh ndalim-fluturimi, na keni shpallur luftë

Edhe pse situata po përkeqësohet çdo ditë e më shumë, në ditën e dhjetë të sulmit, Putini nuk ka ndërmend që të tërhiqet. Gjatë një aktiviteti në Rusi, ai ka mbajtur edhe një deklaratë ku ka theksuar se propozimet e...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img