No menu items!

pavaresia

Pavarësia, Sekretari Blinken: SHBA-të, krenarë që kanë Shqipërinë mike dhe aleat

Sekretari amerikan i shtetit Antony J. Blinken, ka përcjellë një mesazh urimi me rastin e festave të flamurit dhe pavarësisë së Shqipërisë. “Në emër të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, përgëzoj popullin e Shqipërisë për 109-vjetorin e Pavarësisë. Miqësia jonë...

Shqipëria feston 109 vjetorin e Pavarësisë

Është mbajtur në Vlorë ceremonia e ngritjes së flamurit me rastin e 109-vjetorit të Pavarësisë së Shqipërisë. Të pranishëm në qytetin simbol të Ditës së Pavarësisë kanë qenë krerët më të lartë të shtetit, Presidenti Ilir Meta dhe Kryeministri Edi...

“A do ta nënshkruani pavarësinë e Kosovës?” Ja si përgjigjet kryeministrja serbe, Brnabiç

Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiç, beson është e mundur një marrëveshje historike midis Kosovës dhe Serbisë, por thotë se për këtë duhen udhëheqës të guximshëm dhe me vizion. Ajo thotë se, si kryeministre, nuk do ta nënshkruante njohjen e...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img