No menu items!

parlament

Macron kërkon të ruajë pushtetin pasi humbi shumicën në parlament

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron do të zhvillojë bisedime me rivalët e tij politikë këtë të martë, në përpjekje për të arritur një marrëveshje për të formuar një qeveri funksionale. Macron do të kërkojë mbështetjen e një ose disa partive...

Analisti i njohur: Berisha dhe Meta janë bashkë në Parlament

Analisti Ilir Kalemaj ka komentuar sot zhvillimet më të fundit politike në vendin tonë dhe atë se çfarë pritet të ndodhë në zgjedhjet e 6 marsit. Ai tha për MCN se Partia Socialiste është komode në këto zgjedhje, ndërsa dy...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img