No menu items!

para

Ku i fshehin oligarkët rusë paratë e tyre?

Rusët kanë rreth 1 trilion Dollarë të fshehura në mbarë botën dhe shtetet mesa duket po përpiqen që t’i gjejnë këto para. Rreth ¼ e kësaj shume kontrollohet nga Presidenti rus Vladimir Putin dhe bashkëpunëtorët e tij të ngushtë, rusë...

Injektimi i likuiditetit nga Banka e Shqipërisë ngelet në nivele të larta

Në muajin nëntor 2021, Këshilli Mbikëqyrës i Bankës së Shqipërisë paralajmëroi tërheqjen graduale të stimulit monetar. Që nga fillimi i vitit të ardhshëm, forma aktuale e ankandeve për marrëveshjet e anasjellta të riblerjes, që mundëson akses të pakufizuar në likuiditet,...

Kosovë, sulmohet me armë makina që po transportonte paratë e bankës (Video)

Mesditën e ditës së sotme një grabitje e armatosur ka ndodhur në rrugën Gjilan-Prishtinë, në fshatin Parallovë. Sipas mediave vendase mësohet se është grabitur një automjet i cili po transportonte paratë e bankave. Nga informacionet paraprake bëhet me dije se...

Grabitja e biznesmenit, Lala: Autorët nuk synonin paratë e Çangut, por disa dokumente

Gazetarja Klodiana Lala ka deklaruar se synimi i personave që u futën në shtëpinë e biznesmenit Nazmi Çangu nuk ishte grabitja e parave të tij. E ftuar në emisionin “Open”, Lala tha se grabitësit e maskuar e të veshur si...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img