No menu items!

pandemi

48 të infektuar me COVID në gjithë vendin

jatë 24 orëve të fundit në vendin tonë nuk është shënuar asnjë humbje jete për shkak të COVID-19. Ministria e Shëndetësisë tha se nga 1110 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë me COVID19, 48 qytetarë, në këto bashki:14 në...

17 të infektuar, 1 viktimë nga COVID-19 në Shqipëri

Nga 545 testime në 24 orë, 17 qytetarë rezultuan të infektuar me COVID-19. 1 person humbi jetën duke e çuar numrin e viktimave në 3 494, ndërsa 37 u shëruan në 24 orët e fundit duke shënuar 270 378 të...

12 qytetarë po marrin trajtim në spitalet COVID

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë regjistruar 53 raste të reja infektimesh me koronavirus. Fatmirësisht, COVID nuk i ka marrë jetën asnjë qytetari, ndërkohë që në spitalin COVID3 po marrin trajtim 12 pacientë, nga...

Ulet numri i të infektuarve me Covid-19

Ulet numri i të infektuarve nga Covid-19 në 24 orët e fundit. Në raportin për përditësimin e të dhënave, Ministria e Shëndetësisë bën me dije se 55 qytetarë kanë rezultuar pozitivë me koronavius: 18 në Tiranë, 6 në Gjirokastër,...

Asnjë humbje jete dhe 47 persona pozitiv me Covid-19

Gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë janë kryer 501 testime, ku 47 persona kanë rezultuar pozitiv me Covid-19. Sipas njoftimit të Ministrisë së Shëndetësisë bëhet me dije se asnjë person nuk ka humbur jetën dhe 41 persona janë...

Asnjë humbje jete nga Covid-19

Asnjë humbje jete nuk është shënuar në 24 orët e fundit në vendin tonë nga Covid-19. Ministria e Shëndetësisë ka kryer 550 testime nga të cilat kanë rezultuar pozitivë 18 qytetarë. 8 raste janë në Tiranë, 2 qytetarë në Lushnje, 2...

Kina përballet me valën më të rëndë të pandemisë prej 2020-s

Kina është duke u përballur me valën më të rëndë të pandemisë së koronavirusit, prej raportimit të rasteve të para në më shumë se dy vjet. Komisioni shëndetësor i Kinës ka regjistruar më shumë se 4,300 infektime lokale dhe raste...

Vëmendja e financave publike duhet të kthehet drejt uljes së borxhit

Intervistë me Guvernatorin e Bankës së Shqipërisë, z. Gent Sejko Ekonomia shqiptare do të vijojë të rritet edhe gjatë vitit 2022 e në vazhdim, ndonëse norma e rritjes pritet të reduktohet disi dhe të kthehet në linjë me faktorët themelorë...

Koronavirusi/ 1697 raste të reja dhe 4 viktima në 24 orë

Pandemia ka shënuar sërish shifra të larta të të infektuarve të rinj në vendin tonë. Nga 5280 testime të kryera kanë rezultuar pozitive 1697 raste ç’ka do të thotë se 1 në 3 të testuar ka dalë i infektuar...

Mbi 2 mijë të infektuar me Covid në 24 orët e fundit

Shqipëria vijon të regjistrojë shifra rekord infektimesh me Covid. Sipas ministrisë së Shëndetësisë të enjten nga 7378 testime të kryera kanë rezultuar pozitivë me Covid 2029 qytetarë. Shumica vijojnë të jenë në tiranë me 999 raste ,e ndjekur nga...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img