No menu items!

orbite

“Albania 1&2” së shpejti në orbitë, por sa kushton një satelit?

Kryeministri Edi Rama, deklaroi disa ditë më parë në Kuvend, se brenda vitit të ardhshëm qeveria do të dërgojë në hapësirë dy satelitë “Albania 1” dhe “Albania 2”, konkretisht në muajt mars dhe qershor 2022. Shqipëria pritet të bëhet...

Video/ The Simpsons “parashikuan” satelitin “Albania” në orbitë

Filmi i animuar amerikan Simpsons, përveçse tepër i ndjekur për batutat komike, është i famshëm edhe për parashikimet që shpesh i adresohen se i ka bërë për ngjarje të mëdha botërore. Nga rrëzimi i Kullave Binjake, te zgjedhja e Donald...

Rama e bën fakt të kryer: Ja kur lëshohen në orbitë sateliti “Albania 1” dhe “2” (Video)

Kryeministri Edi Rama bëri me dije se satelitët e Shqipërisë në orbitë, do të lëshohen në muajt mars dhe qershor në vitit 2022, konkretisht, ''Albania 1'' dhe ''Albania 2''. Ka qenë vetë Rama, i cili ka publikuar një video në...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img