No menu items!

ofensive

Turqia nis ofensivë të re kundër militantëve kurdë në Irak

Turqia ka nisur një ofensivë të re ajrore dhe tokësore kundër militantëve kurdë në veri të Irakut, tha më 18 prill ministri i Mbrojtjes, Hulusi Akar. Njësitë ushtarake dhe forcat speciale, të mbështetur nga një numër i paspecifikuar i avionëve...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img