No menu items!

njohje

A do të jetë njohja e Kosovës pjesë e dialogut në Bruksel? Përgjigjet Lajçak

I dërguari i Bashkimit Evropian për dialogun Prishtinë-Beograd, Miroslav Lajçak ka folur në lidhje me dialogun mes dy vendeve në Bruksel, nëse njohja e Kosovës do të jetë temë e bisedimeve të ardhshme. Ai në një intervistë për mediat në...

Scholz: Marrëveshja me Serbinë duhet të zgjidhë çështjen e njohjes së Kosovës

Kancelari gjerman, Olaf Scholz, tha se dialogu mes Kosovës dhe Serbisë, i ndërmjetësuar nga Bashkimi Evropian, duhet të zgjidhë çështjen e njohjes së Kosovës. Në konferencën e përbashkët për media me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, Scholz tha se për...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img