No menu items!

liga e kampioneve

Bajerni triumfon ndaj Barcelonës, rikthim i hidhur për Levandovskin në Mynih

Bajerni i Mynihut ka mposhtur Barcelonën në ndjeshen e zhvilluar mbrëmjen e së martës në “Allianz Arena”, e vlefshme për fazën e grupeve në Ligën e Kampionëve. Mjaftuan dy gola në minutat 50 dhe 54 nga Lukas Hernandez dhe Leroi...

‘Zoti Levangolski, shihemi në Mynih’, reagimi i Myler për shortin e Ligës së Kampionëve

Ironitë e fatit janë diçka e zakonshme në botën e futbollit. Aq sa thuhet se vetëm ky sport mund të t’i dhurojë. Kështu i ka ndodhur Robert Levandovskit. Vetëm pak muaj pasi la Bajernin e Mynihut për t’u transferuar...

Shefi i policisë në Paris: Finalja e Ligës së Kampionëve ishte një dështim

Shefi i policisë së Parisit, Didier Lallement e ka cilësuar si një dështim, organizimin e finales së Ligës së Kampionëve midis Liverpul dhe Real Madrid, ku ndeshja filloi 36 minuta me vonesë, për shkak se jo të gjithë tifozët...

Mesi ‘thumbon’ Real Madrid: Nuk ishte skuadra më e mirë në Ligën e Kampionëve

Futbollisti i Paris Saint Germain, Lionel Mesi ka ‘thumbuar’ Realin e Madridit, pasi tha gjatë një interviste për Tyc Sports, se Ligën e Kampionëve nuk e fitoi skuadra më e mirë. PSG-ja dhe Real Madrid u përballën në fazën e 1/16 dhe...

Liga e Kampionëve me format të ri duke filluar nga viti 2025

Institucioni më i lartë i futbollit europian, UEFA ka miratuar ndryshimet e reja për Ligën e Kampionëve. Duke filluar nga sezoni 2024-2025, ky kompeticion nuk do të ketë 32 skuadra në fazën e grupeve por 36. Nga viti 2025, nuk...

Dy supersfida të Ligës së Kampioneve do të luhen pa tifozë

Dy nga ndeshjet më interesante që mbyllin fazën në grupe të Ligës së Kampioneve, do të zhvillohen pa praninë e tifozëve. Autoritetet gjermane kanë vendosur që sfidat që do të luhen në Bavari dhe Saksoni, do të zhvillohen pa...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img