No menu items!

hene

NASA lançon sot raketën gjigande që do kthejë njeriun në Hënë

Agjencia Amerikane e Hapësirës do të dërgojë në Hënë një raketë gjigande të quajtur SLS. Kjo raketë, është më e fuqishmja e i zhvilluar ndonjëherë nga NASA dhe do të jetë themeli i projektit të saj Artemis, që synon të...

‘Marrja nën kontroll e Hënës’, Kina reagon pas paralajmërimit të NASA-s

Kina e ka konsideruar shpifje paralajmërimin e shefit të NASA-s, Bill Nelson i cili tha se Pekini mund të ketë një kontroll më të madh në Hënë, si pjesë e një programi të saj ushtarak. Zëdhënësi në Ministrinë e Jashtme...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img