No menu items!

helmim

Qytetarët e Krujës helmohen nga uji i pijshëm, por ja çfarë premtoi Rama në fushatë (Video)

Rreth 300 persona kanë pasur simptoma helmimi dhe kanë marrë mjekim në spitalin e qytetit. Dyshohet se e gjitha kjo ka ardhur për shkak të ujit të pijshëm. Për këtë është ndërprerë edhe furnizimi me ujë. Por, a e mbani...

Helmimi i banorëve në Krujë, reagon Meta: Të gjenden shkaktarët dhe përgjegjësit

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka shprehur shqetësimin e tij në lidhje me situatë alarmante në Krujë , ku dhjetra qytetarë kanë përfunduar të helmuar në spital. Nga të dhënat e para ka dyshime se ata janë helmuar nga...

Krujë/ 30 persona përfundojnë në spital me shenja helmimi

30 qytetarë kanë përfunduar në spitalin e Krujës me shenja helmimi. Mësohet se qytetarët janë paraqitur në Urgjencë me thuajse të njëjtat simptoma. Ata kanë marrë ndihmën e nevojshme mjekësore dhe më pas janë larguar për në banesat e...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img