No menu items!

grip

Konfirmohet rasti i dytë i gripit të shpendëve në Shkodër

Konfirmohet rasti i dyte i gripit të shpendëve në Shkodër. Vatra e re serish ne nje ferme oborri ne fshatin Suka Dajç. Mësohet se se shërbimi veteriner ka groposur 60 pula dhe po kryen dezinfektimin e zonës.

OBSH: Është ende herët që ta trajtojmë COVID-19 si grip stinor

Varianti Omicron i koronavirusit pritet të infektojë mbi gjysmën e popullsisë në Evropë, por ende nuk mund të trajtohet si një sëmundje endemike e ngjashme me gripin stinor, tha të martën Organizata Botërore e Shëndetësisë. Evropa ka regjistruar mbi 7...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img