No menu items!

gjykate

Zbardhet dëshmia e Alqi Bllakos në gjykatë

Teksa gjyqtarja Irena Gjoka e pyeste me dyer të mbyllura Alqi Bllakon për të dhënat personale, ajo i shtroi pyetje duke nisur nga martesa deri tek shkollimi. Gjendja civile, a je i martuar? Bëri apelin gjyqtarja. “Me status jam beqar,...

Lefter Koka në burg/ Zbardhet vendimi i gjykatës për ish-ministrin

Gjykata e Posaçme kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit vendosi sërish të rrëzojë kërkesën e ish-ministrit të Mjedisit, Lefter Koka. Kjo është hera e tretë që Koka kërkonte një masë më të lehtë sigurie se ajo e arrestit me burg. Vendimi...

I dënuar në vitin 2015, prangoset 36-vjeçari i rrezikshëm në Tiranë

Policia e Tiranës ka vënë në pranga një 36-vjeçar në kërkim, të akuzuar për një ngjarje të ndodhur në vitin 2015 në Përmet, të konsideruar person me rrezikshmëri shoqërore. Për këtë shtetas, Gjykata e Shkallës së Parë Përmet datë 17.12.2015...

Berisha: Gjykatësi i Parisit pranoi padinë time, ftoj Blinkenin të dërgojë çdo provë

Ish-kryeministri Sali Berisha, bëri me dije se Gjykata e Parisit ka pranuar padine e tij për shpifje ndaj Sekretarin amerikan të Shtetit, Antony Blinken. Nga Kavaja, ku zhvilloi foltoren e rradhës, Berisha ftoi Blinkenin që të paraqesë çdo provë...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img