Wednesday, June 7, 2023

gjykata e larte

‘Kthimi i 3,800 rekurseve’, Berisha: Rama ka kapur Gjykatën e Lartë

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka akuzuar kryeministrin Edi Rama se ka kapur Gjykatën e Lartë përmes kreut të këtij institucioni, Sokol Sadushi. Në një deklaratë për mediat nga selia blu, Berisha u shpreh se Këshilli i Ministrave ka...

Gjykata e Lartë regjistron rekursin për ish-kryeprokurorin Llalla

Gjykata e Lartë ka regjistruar rekursin lidhur me çështjen e ish-kryeprokurorit të përgjithshëm Adriatik Llalla. Për këtë rast me anë të shortit, gjyqtari Ilir Panda është përcaktuar relator i çështjes së Llallës. Ndërkohë, ende nuk ka një datë për shqyrtimin e...

Apeli i GJKKO për ‘Gërdecin’, Fatmir Mediu dorëzon rekursin në Gjykatën e Lartë

Ish-ministri i Mbrojtjes, Fatmir Mediu ka dorëzuar rekursin në Gjykatën e Lartë ku kundërshton vendimin e Apelit të GJKKO për çështjen e Gërdecit. Apeli i GJKKO i hapi rrugë rihetimit dhe rigjykimit të Mediut.  Sipas avokatit të ish-ministrit, Ardian Visha...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Lionel Messi trasnferohet te Inter Miami

Lionel Mesi ka zyrtarizuar të ardhmen e tij, që nuk do të jetë përsëri te Barcelona, por as te...
- Advertisement -spot_img