Wednesday, June 7, 2023

gjeorgji

Shqipëria barazon me Gjeorgjinë

Ka përfunduar me rezultatin 0-0 takimi miqësor me Shqipërisë dhe Gjeorgjisë i luajtur në stadiumin “Air Albania”. Një kundërshtar në letër i lehtë ka rezultuar një makth i vërtetë për kombëtaren tonë, e cila fitoren e fundit përball gjeorgjianëve...

E kërcënuar nga Rusia? Gjeorgjia do të aplikojë për anëtarësim ‘urgjent’ në BE

Gjeorgjia, një ish-shtet sovjetik në bregun lindor të Detit të Zi, do të aplikojë “menjëherë” për anëtarësim në BE. Kështu deklaron partia në pushtet ‘Ëndrra Gjeorgjiane’. Ky veprim vjen një ditë pasi Parlamenti Evropian mbështeti ofertën e Ukrainës për...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Lionel Messi trasnferohet te Inter Miami

Lionel Mesi ka zyrtarizuar të ardhmen e tij, që nuk do të jetë përsëri te Barcelona, por as te...
- Advertisement -spot_img