Wednesday, June 7, 2023

george soros

Berisha flet për gazetarin e njohur amerikan: Rama dhe Soros kapën drejtësinë (Video)

Ish-kryeministri dhe lideri historik i Partisë Demokratike, Sali Berisha, ka folur për gazetarin e njohur amerikan, L. Todd Wood, në emisionin e tij “Information Operation’ në CDMedia. Mireseerdhët në‘Information Operation’. Do të jemi në studio.  City Media ka qenë vazhdimisht...

Berisha ”non grata”/ Media amerikane: Nuk ka prova, Blinken i lidhur me Soros

Gazetari njohur amerikan, Matt Palumbo, që shkruan për emisionin Bongino në Fox, vazhdon të theksojë se vendimi për Sali Berishën erdhi për shkak të lidhjeve të Sekretarit të Shtetit, Antony Blinken me miliarderin George Soros. Sipas tij, po mashtrohet...

Grenell i del në krah Berishës: Soros financon Blinken

Ambasadori Richard Grenell, deklaroi se Sekretari Amerikan i Shtetit, Antony Blinken po sfidohet nga një Gjykatë Ndërkombëtare, duke iu referuar asaj të Parisit, ku ish-kryeministri Sali Berisha e ka paditur për shpifje. Grenell thekson se mbështetja financiare që Soros i...

Drejtesia e re e kapur apo kali i ngordhur Soros – Rama

Nga: Sali Berisha Miq, keto dite Euronews Albania publikoi studimin e tij te opinionit, ne te cilin konstaton se sot 6 vite pas fillimit te saj reforma e drejtesise ne Shqiperi, reforma me e kushtueshme dhe me e propaganduar ne...

Ish-kryenegociatorja e bisedimeve Kosovë-Serbi: Të shpallet ”non grata” djali i Soros-it

Ish-kryenegociatorja e bisedimeve Kosovë-Serbi, Edita Tahiri ka bërë një deklaratë të fortë, ku kërkon që të shpallet non grata djali i manjatit amerikan, George Soros. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Tahiri shkruan se Alex Soros ka qenë dy ditë...

Erdogan kërcënon Sorosin: Nuk tallet dot me ne ashtu si me Shqipërinë

Presidenti i Turqisë Rexhep Tajip Erdogan e konsideron ndërhyrje të filantropit George Soros thirrjen e 10 ambasadorëve, për lirimin e Osman Kavalës një filantropist i burgosur që nga viti 2017. Gjatë kthimit të tij nga Afrika, Erdogan u pyet...

Berisha publikon videon: Ja pse u shpalla ”non grata” nga SHBA-të

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka shpërndarë në llogarinë e tij në rrjetin social, Facebook, një pjesë nga foltorja e mbajtur prej tij ditën e djeshme (15 tetor), me demokratët në qytetin e Korçës. Gjatë fjalës së tij, Berisha u shpreh se...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Cardi B Deletes Instagram After Social Media Backlash Over Her Historic Grammys Win

 The main thing that you have to remember on this journey is just be nice to everyone and always...
- Advertisement -spot_img