Wednesday, June 7, 2023

familjare

VOA: Familjarët protestojnë në Vlorë për vrasjen e 8-vjeçarit Mateo Vasiu

Familjarët e 8-vjeçarit Mateo Vasiu, i cili u vra brutalisht pak ditë më parë në Fier nga Klodian Çalamani, një person me precedent kriminal, protestuan të dielën në paraburgimin e Vlorës, ku qëndron i izoluar autori. Protestuesit mbanin pankarta në...

”Duam drejtësi”/ Familjarët e Mateos futen me dhunë në gjykatë

Momente tensioni janë shënuar vetëm pak momente më parë në Gjykatën e Fierit, ku familjarët e 8-vjeçarit Mateo kanë hyrë në ambientet e gjykatës. Familjarët e kanë hapur derën me forcë dhe janë përplasur dhe me punonjësit e policisë....

Familjarët kërkojnë dënim me vdekje për vrasësin e 8-vjeçarit: Të varet në mes të Fierit

Mes lotësh dhe britmash të afërmit e 8-vjeçarit të vrarë në fshatin Gracelli të Fierit, kërkojnë drejtësi. Ata kërkojnë dënimin me vdekje për autorin e vrasjes 38-vjeçari Klodian Çalamani, i cili i mori jetën vogëlushit në mënyrë makabre. “Të varet ai...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Hidhet në erë me eksploziv bankomati në Shkup

Një bankomat në komunën “Butel” të Shkupit në Maqedoninë e Veriut është hedhur në erë me eksploziv. Sipas ministrisë së...
- Advertisement -spot_img