No menu items!

dollari

Dollari arrin nivelin më të lartë në 20 vitet e fundit

Dollari amerikan u rrit në nivelin më të lartë në 20 vitet e fundit kundrejt disa valutave këtë të hënë. Rritja erdhi pasi kryetari i Rezervës Federale në SHBA, Jerome Powell tha se normat e interesit do të mbaheshin më...

Forcohen Dollari dhe Franga ndërsa Euro dhe Paundi nuk luhaten

Monedha europiane vijon edhe sot të ruaj të njëjtat vlera sikurse edhe një ditë më parë teksa vazhdon të blihet me 120.6 lekë dhe të shitet me 121.3 lekë. Paundi britanik   gjithashtu vijon të blihet edhe sot sikurse edhe ditën...

‘Rrëzohen’ Paundi dhe Dollari, monedha europiane fiton pikë

Dollari amerikan ka regjistruar rënie të vlerës këtë të martë teksa është blerë sot me 106.6 lekë dhe është shitur me 107.5 lekë krahasuar me ditën e djeshme. Ndërkaq edhe Paundi britanik ka shënuar një zbritje të kuotës pasi në...

Paundi dhe Franga e nisin javën pozitivisht, Dollari humbet sërish pikë

Paundi britanik e ka nisur këtë javë pozitivisht teksa ka regjistruar rritje në raport me javën që shkoi pasi blihet sot me 142.6 lekë dhe shitet me 143.6 lekë. Dollari amerikan ndërkaq ka humbur sërish pikë këtë të hënë pasi...

Dobësohen ndjeshëm Dollari dhe Paundi

Dollari amerikan ka regjistruar një zhvlerësim të ndjeshëm të vlerës këtë fundjave pasi blihet sot me 107.3 lekë dhe shitet me 108.3 lekë në raport me ditën e djeshme dhe përgjithësisht me gjithë ecurinë e kësaj jave. Edhe Paundi britanik...

Forcohet sërish Dollari amerikan, zhvlerësohet ndjeshëm monedha vendase

Monedha europiane ka rikuperuar pikë këtë të enjte pasi është blerë mëngjesin e  sotëm me 121.1 lekë dhe është shitur me 121.7 lekë krahasuar me një ditë më parë. Ndërkaq Paundi britanik ka fituar pikë këtë mëngjes duke u blerë...

Dollari në ‘garë’ me Lekun, vijon të forcohet ndjeshëm – Dobësohen Paundi dhe Franga

Monedha europiane nuk ka regjistruar luhatje të vlerës mëngjesin e sotëm pasi vijon sërish të blihet sikurse edhe një ditë më parë me 121 lekë dhe të shitet me 121.6 lekë. Sipas kursit të këmbimit lokal Dollari amerikan ka fituar...

Si e kanë nisur javën valutat kryesore? Paundi dhe Euro në rënie ndërsa Dollari vijon rritjen

Dollari amerikan ka shënuar rritje edhe këtë fillim jave pasi në raport me javën që shkoi blihet sot me 106.6 lekë dhe shitet me 107.3 lekë sipas kursit të këmbimit lokal. Paundi britanik ndërkaq ka regjistrua një rënie të lehtë...

Dollari nuk ndalet ndërsa Euro dhe Paundi ‘rrëzohen’

Monedha europiane e ka mbyllur këtë javë negativisht duke humbur pikë në raport me dje teksa është blerë sot me 122.2 lekë dhe është shitur me 122.9 lekë. Sipas kursit të këmbimit lokal edhe Paundi britanik është dobësuar këtë fundjave...

Kursi i këmbimit/ Rritje e fortë e Dollarit amerikan ndërsa Paundi dobësohet

Dollari amerikan ka shënuar një rritje të fortë këtë të enjte teksa blihet mëngjesin e sotëm me 106.2 lekë dhe shitet me 107.1 lekë në raport me një ditë më parë. Paundi britanik ndërkaq ka shënuar një rënie të vlerës...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img