Wednesday, June 7, 2023

demokrate

Berisha: Demokratët nuk shantazhohen nga Yuri Kim-i

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha deklaroi se demokratët nuk mund të shantazhohen nga diplomatë që u tregojnë barin me formulat staliniste të ish-diktarorit Enver Hoxha, duke iu referuar ambasadores amerikane, Yuri Kim. Në një deklaratë për mediat nga selia...

Berisha i “rrëmbeu” selinë, Basha mbledh në kafe demokratët

Lulzim Basha vijon axhendën e takimeve me demokratët. Ndonëse Basha ka preferuar që këto takime-kafe me demokratët ti mbaj pa praninë e medias në rrjetet sociale kane qënë mbeshtetës të tij që kanë publikuar foto të takimeve me zotin...

Fitoi Shkodrën/ Spahia: Dera jonë, e hapur për demokratët e vërtetë

Bardh Spahia, kandidati i koalicionit “Shtëpia e Lirisë” ka fituar zgjedhjet për Bashkinë e Shkodrës. Pas përfundimit të numërimit të fletëve të fundit të votimit, Spahia ka falënderuar të gjithë bashkëpunëtorët e tij, aleatët e koalicionit si dhe komisionerët. Ai bëri...

Basha: Kam mbështetjen e 99.9% të demokratëve

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka deklaruar se ai ka mbështetjen e 99.9% e demokratëve. Në një konferencë për mediat, Basha tha se demokratët janë për të ardhmen dhe janë kundër mendësisë bolshevike dhe kundër mbeturinave të komunizmit. Lulzim Basha:...

”Demokratët e Foltores si serbët e Vuçiçit”/ Lajthit deputeti i Bashës

Me afrimin e datës 11 duket se Basha dhe rrethi gjithmonë e më i ngushtë ka humbur toruan dhe mbi të gjitha arsyen. Pas deklaratave se delegatët që kanë firmosur janë pijanecë, llum, naivë … tani vjen dhe një...

Berisha njofton ”Foltoren” me shqiptarët e Amerikës

Foltorja e radhës e ish-Kryeministrit Sali Berisha do të jetë me shqiptarët e Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Në një postim në rrjetet sociale, Berisha shkruan se ky takim do të zhvillohet të dielën e 5 Dhjetorit, në orën...

Berisha: Demokratët të braktisin anti-Kuvendin e datës 18

Lideri historik i PD, Sali Berisha, kishte një thirrje për demokratët nga Kuçova, që të mos marrin pjesë te Kuvendi i 18 dhjetorit, i cili sipas tij është i paligjshëm ndërsa e quajti 'mbledhja e krimit të shoqatës Basha-Bardhi'. Berisha...

Dega 6 e PD në Tiranë sfidon Bashën, bën publike listën e delegatëve të 11 Dhjetorit

Delegatët e njësisë 6 të Tiranës kanë vendosur që të shpallin publikisht mbështetjen e tyre për Kuvendin e 11 dhjetorit të thirrur nga anëtarësia e Partisë Demokratike. 57 nga 65 delegatët e njësisë 6, të cilët kanë nënshkruar për Kuvendin...

Berisha me demokratët e Krujës: Mbështetje e fuqishme për Foltoren

Ish-kryeministri Sali Berisha ka zhvilluar një takim ditën e sotme, me demokratë të qytetit të Krujës. Berisha thekson se demokratët krutanë kanë shprehur mbështetje të fuqishme për Foltoren. Njoftimi i Berishës Nje kafe dhe bisede me miq, demokrate dhe demokratë te Krujes!Te...

Për demokratët dhe socialistët që mbështesin Berishën

Nga: Mero Baze Për të gjithë ata që nuk arrijnë dot të kuptojnë pse Berisha shmang rrugën ligjore të mbajtjes së një Kuvendi në PD, shpjegimi është shume i thjeshtë. Sali Berisha është në rrugë për të krijuar partinë  e...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Lionel Messi trasnferohet te Inter Miami

Lionel Mesi ka zyrtarizuar të ardhmen e tij, që nuk do të jetë përsëri te Barcelona, por as te...
- Advertisement -spot_img