No menu items!

buca

Putin nderon brigadën që Ukraina e akuzon për “krime lufte” në Buça

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, më 18 prill ka nderuar një brigadë, që Ukraina e akuzon për “krime lufte” dhe vrasje masive në qytetin e Buçës, që gjendet pranë Kievit. Njoftimi për ndarjen e titullit ndaj kësaj brigade vjen në...

Zelensky: Vrasjet në Buça duhet të njihen si gjenocid

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky, e ka akuzuar Rusinë për kryerje të krimeve të luftës në Buça, pasi dhjetëra trupa të pajetë të banorëve u gjetën në rrugët e këtij qyteti pas tërheqjes së trupave ruse nga kjo zonë. Zelensky vizitoi...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img