No menu items!

brazil

UEFA planifikon pjesëmarrjen e Argjentinës dhe Brazilit në Ligën e Kombeve

Skuadrat e Amerikës së Jugut mund t’i bashkohen turneve të UEFA-s me skuadra si Argjentina e Brazili të cilat do të konkurrojnë përballë atyre të kontinentit tonë. Nuk është fantazi, por një plan i bujshëm që mund të vihet...

Ronaldinjo sërish pas hekurave

Problemet me drejtësinë nuk kanë të sosur me ish-yllin e kombëtares braziliane, Ronaldinjo. Pak kohë pasi ka fituar lirinë, legjenda e Barcelonës mund të rikthehet përsëri prapa hekurave. Ish-sulmuesi, i cili përfundoi në burg në vitin 2020 në Paraguai për...

Hamilton fiton në Brazil, parakalim spektakolar ndaj Verstappen (Video)

Ka përfunduar gara e Çmimit të Madh të Brazilit në Formula 1. Një tjetër fundjavë spektakolare e këtij sezoni e luftuar si në pies ashtu edhe jashtë saj, ku 2 rivalët për titull nuk zhgënjejnë sërisht. Lewis Hamilton ju kthye fundjava...

E bujshme, klubi brazilian do të marrë pjesë në Champions League

Skuadra e Flamengos, që militon në kategorinë e parë në Brazil, do të luajë në Ligën e kampioneve në Europë dhe ka një plan për ta realizuar këtë objektiv. Sipas mediave lokale, brazilianët janë të interesuar të blejnë Tondelën, klub...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img