No menu items!

berthamore

Lideri i Koresë së Veriut sërish paralajmëron për përdorimin e armëve bërthamore

Lideri i Koresë së Veriut, Kim Jong Un, ka përsëritur paralajmërimin se Phenjani mund të përdorë armët e tij bërthamore për qëllime “parandaluese” për t’iu kundërvënë forcave armiqësore, njoftoi të shtunën media shtetërore verikoreane. Kim u tha zyrtarëve të lartë...

Putin urdhëron stafin të kryejë stërvitjen e sulmit bërthamor

Presidenti Vladimir Putin ka shokuar zyrtarët e Kremlinit, duke urdhëruar një stërvitje bërthamore në mes të tensionit akut me Perëndimin, ka pohuar një burim, shkruan britanikja “The Mirror”. Ai pohoi gjithashtu se numri i të vdekurve rusë në luftën në...

Gjermania: Marrëveshja e re bërthamore nuk mund të vonohet

Kancelari gjerman, Olaf Scholz, i ka bërë thirrje Iranit të veprojë më shpejt dhe të zgjidhë të gjitha çështjet për të arritur marrëveshje që ringjall paktin bërthamor të vitit 2015, të cilin Irani ka nënshkruar me fuqitë botërore. “Ajo çfarë...

Ministri rus i Mbrojtjes: Armët bërthamore tani janë në gatishmëri të lartë

Forcat Strategjike Bërthamore të Rusisë janë vënë në gatishmëri të lartë, ka thënë ministri rus i Mbrojtjes Sergei Shoigu, pas një urdhri të lëshuar nga Vladimir Putin. Kështu, trupat raketore strategjike ruse, nëndetëset bërthamore në Paqësor dhe Veri, si dhe...

Serbia gjithnjë e më afër energjisë bërthamore

Serbia është duke u orientuar drejt energjisë bërthamore pas disa dekadash të moratoriumit për ndërtimin e centraleve bërthamore. Drejtoria për Sigurinë Bërthamore dhe Rrezatim e Serbisë ka njoftuar se ka marrë pjesë në një stërvitje ndërkombëtare më 26 dhe 27...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img