No menu items!

bashkim

Salianji: Duam bashkimin përmes votës të demokratëve

Deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji ka zhvilluar një takim me demokratët në qytetin e Korçës ku bëri thirrje për bashkim e cila sipas tij vjen vetëm duke zhvilluar procese jo të njëanshme. Gjatë një deklarate për mediat, Salianji theksoi...

Alibeaj: Ja kush do negociojë me Foltoren për bashkimin

Kryetari i ri i komanduar i Partisë Demokratike, Enkelejkd Alibeaj, tha se do të jenë deputetët e grupit parlamentar ata që do të negociojnë me përfaqësues të Foltores për të bërë të mundur bashkimin e partisë. Duke folur në një...

Berisha: Jam i hapur për bashkimin e Partisë Demokratike

Lideri historik i PD-së Sali Berisha, i ftuar në emisionin Çim Peka Live në Syri Tv, komentoi zgjedhjet e 6 marsit. Berisha theksoi se është i hapur për bashkimin e partisë, duke shtuar se vota e lirë është AND-ja e...

Rama hedh ”fall” në Elbasan: Ja kur do të ndodhë bashkimi Shqipëri-Kosovë

Kryeministri Edi Rama është shprehur hapur gjatë konferencës së përbashkët për shtyp pas mbledhjes së përbashkët Shqipëri-Kosovës se do të votonte pro nëse do të mbahej një referendum paqësor për bashkimin kombëtar mes Shqipërisë dhe Kosovës. Gazetari: Në një sondazh 80%...

Kurti: Do të votoja për bashkim të Kosovës me Shqipërinë

Kryeministri i Kosovës Kosovës, Albin Kurti në një intervistë për revistën online “Monocle” është shprehur se do të votonte “pro” për një bashkim të mundshëm mes Shqipërisë dhe Kosovës. Gjatë intervistës së tij, Kurti ka bërë me dije se...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img