Wednesday, June 7, 2023

azil

Rritja e aplikimeve për azil, Basha: Katastrofë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka ndarë me qytetarët raportin që ka të bëjë me aplikimet e shqiptarëve për azil. Duke ndarë të dhënat nga ky raport, kreu i PD-së, shkruan se një nga arsyet se përse njerëzit...

Shqiptarët duan të ikin, aplikimet për azil në gusht tejkalojnë nivelet e para pandemisë

Aplikimet për azil nga shtetasit shqiptarë në një nga vendet e Bashkimit Europian shënuan një rritje të shpejtë në muajt e verës, duke tejkaluar dhe nivelet e para pandemisë. Sipas të dhënave nga EASO, zyra europiane e azilantëve, aplikimet për...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Hidhet në erë me eksploziv bankomati në Shkup

Një bankomat në komunën “Butel” të Shkupit në Maqedoninë e Veriut është hedhur në erë me eksploziv. Sipas ministrisë së...
- Advertisement -spot_img