No menu items!

automjete

Kontrolle me radarë dhe dronë/ Policia heq 31 patenta, 7 shoferë në pranga

Policia rrugore ka vijuar kontrollet me dronë dhe radarë, në akset nacionale e qendrat e banuara në të gjithë vendin, për rritjen e parametrave të sigurisë rrugore. Gjatë 24 orëve të fundit, në rrugët e kryeqytetit dhe në rrugët interurbane...

Policia bën ”kërdinë” në 24 orët e fundit, pezullohen 94 leje drejtimi dhe arrestohen 6 drejtues mjetesh

Vijojnë kontrollet dhe monitorimi i qarkullimit të automjeteve, duke përdorur makinën inteligjente, radarë, dronë, mjete të pauniformuara, kamera, aparate fotografike dhe alkooltestues. Gjatë fundjavës, shërbimet e Policisë Rrugore, në bashkëpunim me Patrullat e Përgjithshme dhe forcat “Shqiponja”, do të intensifikojnë...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img