No menu items!

austri

Kurti vizitë dy ditore në Austri, ja axhenda e kryeministrit të Kosovës

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti do të niset për një vizitë dy ditore në Austri. Sipas një njoftimi nga Zyra e Kryeministrit, Kurti do të qëndrojë në Vjenë dy ditë dhe do të ketë takim me Kancelarin e Austrisë, Alexander...

Austri, mijëra protestues kundër masave të izolimit

Në Vjenë të Austrisë më 20 nëntor disa mijëra njerëz kanë marrë pjesë në protesta për të kundërshtuar masat e reja të izolimit kundër pandemisë. Policia tha se rreth 7,000 persona morën pjesë në protestë e cila ishte organizuar për...

Një në tre persona të pavaksinuar, Austria në izolim të plotë për shkak të situatës me koronavirusin

Disa ditë pasi Austria vendosi masa kufizuese për personat që nuk janë vaksinuar kundër COVID-19, qeveria vendosi që nga e hëna me 22 nëntor, vendi të izolohet tërësisht. Kancelari austriak, Alexander Schallenberg, tha të premten se izolimi do të zgjasë...

Shifra rekord nga koronavirusi, Austria pritet t’i izolojë të pavaksinuarit

Austria pritet të vendosë në izolim personat që nuk janë vaksinuar plotësisht kundër koronavirusit, pasi shkalla e infeksionit në vend shënoi rritje rekorde. Provinca e Austrisë së Epërme do t’i vendosë kufizimet nga e hëna nëse merr miratimin nga Qeveria...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img