No menu items!

astronaute

Astronautët kinezë kthehen në Tokë pas 183 ditësh në stacionin hapësinor

Tre astronautë kinezë u kthyen në Tokë të shtunën pas 183 ditësh në hapësirë, duke i dhënë fund misionit më të gjatë që Kina kishte ndërmarrë, teksa vazhdon përpjekjet për t’u bërë një fuqi e madhe hapësinore. Anija kozmike “Shenzhou-13”...

Video/ Astronautja kineze ecën për herë të parë në hapësirë

Astronautja, Wang Yaping, u bë gruaja e parë kineze që eci në hapësirë, si pjesë e një ekipi që po punon në ndërtimin e stacionit hapësinor “Tiangong”. Autoritetet kineze konfirmuan se 41-vjeçarja Wang dhe kolegu i saj Zhai Zhigang,...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img