No menu items!

arrestim

Kryeministri kroat: Vladimir Putin do arrestohej nëse do vinte në Kroaci

Kryeministri kroat, Andrej Plenkoviç deklaroi në Bruksel se presidenti rus Vladimir Putin, për të cilin Gjykata Penale Ndërkombëtare ka lëshuar një urdhër arresti, do të arrestohej nëse ai do të vinte në Kroaci në bazë të procedurës së parashikuar...

Kapen me kanabis dhe granatë, arrestohen tre persona në Tiranë

Tre persona janë në vënë në pranga, në kuadër të operacionit policor të koduar “Compensation”, i nisur që në vitin 2021. Blutë e kryeqytetit arrestuan shtetasit M. H., 23 vjeç, I. A., 27 vjeç, të cilëve iu gjet një sasi...

Qarkullonin me armë dhe municion luftarak, arrestohen tre persona

Tre persona janë arrestuar nga policia pas disa kontrolleve të befasishme nga Forcat Operacionale dhe ato Shqiponja. Një 38-vjeçar me precedentë të theksuar kriminal në fushën e krimeve kundër personit dhe armëmbajtes pa leje është vënë në pranga, pasi qarkullonte...

1 muaj paraburgim për gjashtë personat e dyshuar për trafikimin e 11-vjeçares

Gjashtë personave të arrestuar nën dyshimin se në muajin qershor kishin kryer trafikimin e një 11-vjeçareje në Prishtinë, u është caktuar masa e paraburgimit prej 30 ditësh. Këtë e ka konfirmuar për Radion Evropa e Lirë, zëdhënësja e Gjykatës Themelore...

Arrestohet autori që vrau vëllanë dhe kunatën

Policia e Tiranës ka bërë të mundur arrestimin e Arsen Meskurtit, i cili vrau me armë vëllanë, Dritan Muskurti dhe kunatën, Nora Muskurti. Sipas informacioneve paraprake, mësohet se autori u kap në zonën e “5 Majit”. Ngjarja e rëndë ndodhi pasditen...

Vrasja e 41-vjeçarit në Sarandë, arrestohet edhe punëdhënësi i autorëve

Policia e Sarandës ka arrestuar në flagrancë shtetasin G.A, administratori i hotelit ku ishte i punësuar si kamareier 24-vjeçari Xhanelo Tare, i cili mbrëmjen e djeshme vrau 41-vjeçarin Klodian Bakia. Sipas informacioneve paraprake, administratori 41-vjeçar, është vënë në pranga, pasi...

Shitën ar të rremë me vlerë 200 mijë euro, arrestohen dy italianët brenda argjendarisë në Elbasan

Dy shtetas italianë janë arrestuar në qytetin e Elbasanit, pasi kishin kontrabanduar dhe shitur nëpërmjet mashtrimit, ar të rremë me vlerë 200 000 euro. Fortunato Maddaloni 67 vjeç banues në Napoli dhe Riccardi Gennario 76 vjeç banues në Milano, u...

Arrestohet 27-vjeçari i kërkuar për vrasje

Një 27-vjeçar është arrestuar në flagrancë këtë të mërkurë në kryeqytet, pasi ishte i shpallur në kërkim kombëtar për vrasje dhe prodhimin e shitjen e lëndëve narkotike. I arrestuari, Lulzim Spahija, 27 vjeç, banues në Lushnjë, ka vrarë shtetasin Ferdinand...

Dhjetëra të arrestuar në protestat në Turqi

Dhjetëra protestues u arrestuan nga policia në Stamboll të Turqisë, gjatë protestës kundër rritjes së inflacionit, që u mbajt më 1 maj. Televizionet lokale në Turqi shfaqën pamje të policëve duke u përleshur me protestuesit në sheshin Taksim dhe duke...

Çfarë ndodhi realisht me Alqi Bllakon dhe çfarë garancish ju ofruan që të dorëzohej?

Shkruan Artan Hoxha Pa zbardhur mirë dita, Policia e Shtetit, lëshoi një deklaratë “urgjentë” në stilin e konferencës për arrestimin e Nuredin Dumanit, në orën 1:00 pas mesnate. Deklarata e stilit “Fuga”, në vend të merrej me të vërtetën e...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img