Monday, April 22, 2024

Anëtar i grupit të Bajrave/ Denis Brajoviç arrestohet në Emiratet e Bashkuara, pritet ekstradimi

Denis Brajoviç është arrestuar në Emiratet e Bashkuara. 36-vjeçari, anëtar i grupit të Bajrave, u arrestua në kuadër të operacionit policor të koduar “Rishtas”.

Ky shtetas është i akuzuar nga SPAK, në kuadër të operacionit policor të koduar “Metamorfoza”, pasi dyshohet si autor i një vrasjes së Gjon Boriçit, më datë 09.08.2020, në Shkodër.

Emiratet e Bashkuara kanë nisur informacionin zyrtar pranë Ministrisë së Brendshme për arrestimin e tij dhe menjëherë kanë nisur procedurat për ekstradimin në vendin tonë.

Brajoviç është liruar nga gjykata e shkallës së parë në Tiranë rreth një vit më parë, duke u lënë në masën e sigurisë “arrest shtëpie”.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

LAJME TE TJERA

Më SHUMë