Wednesday, June 7, 2023

aleksander vulin

E vështirë të flasësh me dikë që nuk dëgjon, thotë ministri serb për Albin Kurtin

Ministri i Punëve të Brendshme të Serbisë, Aleksandër Vulin deklaroi se kryeministri i Kosovës do të shkojë në Bruksel për të mos arritur një marrëveshje. Sipas tij, Kurti do të justifikojë dhunën e ushtruar ndaj serbëve, teksa shtoi se është...

Ukraina s’i ka plotësuar kushtet për marrjen e statusit kandidat, sipas ministrit serb

Ministri i Brendshëm serb, Aleksandër Vulin ka reaguar në lidhje me vendimin e Bashkimit Europian, për t’i dhënë Ukrainës statusin e vendit kandidat. Sipas tij, Ukraina nuk i ka përmbushur kushtet dhe nuk ka përmbushur standardet si vendet e Ballkanit,...

“Kush pengoi ardhjen e Lavrov, s’do paqe”, reagimi i ministrit serb

Ministri i Brendshëm serb, Aleksandër Vulin ka reaguar në lidhje me anulimin e vizitës së diplomatit rus, Sergei Lavrov në Beograd. Sipas Vulin, shtetet që penguan ardhjen e Lavrov në kryeqytetin e Serbisë nuk duan paqe dhe ëndërrojnë humbjen e...

Serbia ”frymëzohet” nga Putin: Anëtarësimi i Kosovës në NATO, kërcënim ushtarak për ne

Ministri i Brendshëm serb, Aleksander Vulin ka bërë një deklaratë në stilin e presidentit rus Vladimir Putin duke thënë se anëtarësimi i Kosovës në NATO është kërcënim ushtarak për Serbinë. Njëjtë kishte deklaruar edhe Vladimir Putin për Ukrainën para...

Vullin reagon ndaj kritikave të SHBA-së dhe BE-së për Reçakun

Ministri i Brendshëm serb, Alleksandar Vullin ka reaguar më 11 dhjetor ndaj kritikave të Bashkimit Evropian dhe SHBA-së lidhur me deklaratat e tij për masakrën e Reçakut në Kosovë. Vullin tha se “asgjë nuk mund të bëhet që e vërteta...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Hidhet në erë me eksploziv bankomati në Shkup

Një bankomat në komunën “Butel” të Shkupit në Maqedoninë e Veriut është hedhur në erë me eksploziv. Sipas ministrisë së...
- Advertisement -spot_img