No menu items!

aleate

Putin: Rusia është e gatshme të armatosë aleatët e saj

Presidenti rus, Vladimir Putin deklaroi se Moska vlerëson lidhjet e saj me vendet në Amerikën Latine, Azi dhe Afrikë dhe se është e gatshme të ofrojë armë moderne për aleatët. Deklaratën, Putin e dha gjatës fjalës në hapjen e ceremonisë...

Macron kërkon të ruajë pushtetin pasi humbi shumicën në parlament

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron do të zhvillojë bisedime me rivalët e tij politikë këtë të martë, në përpjekje për të arritur një marrëveshje për të formuar një qeveri funksionale. Macron do të kërkojë mbështetjen e një ose disa partive...

Harta/ Jo vetëm Bjellorusia, ja cilët janë aleatët e tjerë të Putinit

Pushtimi barbar i Ukrainës nga Vladimir Putin ka ngjallur tmerr dhe zemërim në mbarë botën me liderët që janë rreshtuar për të denoncuar despotin rus. NATO, BE dhe aleatët e tyre kanë ofruar armë dhe pajisje ushtarake për Ukrainën, ndërkohë...

Basha bën ”paqe” me LSI-në: I ftojmë të gjitha partitë që janë përballë regjimit

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha gjatë një interviste për Euronews Albania tha se të gjitha partitë dhe aktorët publik që janë kundër qeverisë, janë të ftuar për t’iu bashkuar Partisë Demokratike në frontin opozitar. Lulzim Basha: “PD jo vetëm...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img