No menu items!

afrike

Afrika është ‘peng’ i luftës së Rusisë kundër Ukrainës, sipas Zelenskit

Presidenti ukrainas Volodimir Zelenski deklaroi gjatë një fjalimi drejtuar vendeve të Bashkimit Afrikan (AU), se Afrika është ‘peng’ i luftës së Rusisë ndaj vendit të tij. Pushtimi rus dhe bllokimi i eksporteve të grurit të Ukrainës mund të bëjë që...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img