Wednesday, June 7, 2023

5 maji

Zbardhet debati, Rama publikon takimin me banorët e 5 Majit

Kryeministri Edi Rama ka shpërndarë në rrjetet sociale pamje nga momenti i takimit me 3 përfaqësuese të banorëve që u preket banesa si pasojë e projektit tek “5 Maji”. Kreu i qeverisë u tha atyre se aty do të bëhet...

Protesta e banorëve të 5 Majit, Berisha: Janë projektuar ndërtesa 35-katëshe

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka dalë në mbështetje të banorëve të “5 Majit” në Tiranë të cilët protestojnë për shembjen e banesave të tyre. Nga foltorja e Parlamentit, Berisha tha se në atë zonë ishin planifikuar për t’u ndërtuar objekte 7-katëshe,...

Barbari te ‘5 maji’ – Momenti kur policët tërheqin zvarrë 78-vjeçaren

Bashkia e Tiranës nxori sot në qiell të hapur dhjetëra familje te lagjja '5 maji' në kryeqytet.  Banesat e tyre u shembën për t'i hapur rrugë projektit të kullave. Fati i banorëve, mes tyre edhe të moshuar e fëmijë është i trishtë...

Rrethimi te ‘5 Maji’/ Berisha: Ndal terrorit të narkopolicisë ndaj banorëve

Menjëherë pasi policia e Edi Ramës ka rrethuar zonën e ‘5 Majit’ dhe ku pritet që fadromat e IKMT të prishin banesat e qytetarëve pa asnjë marrëveshje, ka reaguar edhe ish- kryeministri Sali Berisha. Ai ka postuar një video dhe...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Hidhet në erë me eksploziv bankomati në Shkup

Një bankomat në komunën “Butel” të Shkupit në Maqedoninë e Veriut është hedhur në erë me eksploziv. Sipas ministrisë së...
- Advertisement -spot_img