No menu items!

zaporizhia

Forcat ruse bombardojnë qytetet ukrainase rreth centralit të Zaporizhias

Zyrtarët ukrainas deklaruan se forcat ruse kanë goditur qytetet përtej lumit nga termocentrali bërthamor i Zaporizhias. I kontrolluar nga forcat ruse në mars, por i drejtuar nga stafi ukrainas, Zaporizhzhia, termocentrali më i madh bërthamor i Evropës, ka qenë një...

Shefi i OKB-së: Dëmtimi i centralit të Zaporizhias do të ishte vetëvrasje

Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së, António Guterres deklaroi se është shumë i shqetësuar për luftimet pranë uzinës bërthamore të Zaporizhia në Ukrainën jugore dhe se çdo dëm i mundshën në impiant, do të ishte vetëvrasje. Deklaratën, Guterres e dha gjatë...

Punëtorët në centralin e Zaporizhias: Jemi nën kërcënimin e armëve nga rusët

Punëtorët në centralin bërthamor të Zaporizhzhias kanë deklaruar se po mbahen nën kërcënimin e armëve, ndërsa trupat ruse e përdorin atë si bazë ushtarake. Dy prej punëtorëve i kanë thënë BBC-së se ndihen të frikësuar se mund të rrëmbehen nga forcat...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img