No menu items!

satelite

Satelitët e Shqipërisë në hapësirë, Rama: Nuk janë në dorën time

Kryeministri Edi Rama, para disa muajsh premtoi se Shqipëria do të dërgojë në orbitë dy satelitë, të emërtuar “Albania 1 dhe Albania 2”, të cilat do të monitorojnë territorin dhe do të evidentojnë veprimtaritë e kundraligjshme. Por kjo nuk ndodhi....

Rama mbledh krerët e bashkive: Në mars do vëmë satelitin e parë dhe do na japë situatën reale të mbetjeve

Kryeministri Edi Rama iu ka bërë apel sërish ditën e sotme kryetarëve të Bashkive të mobilizohen për çështjen e mbetjeve duke e cilësuar një turp të përbashkët. Ai tha se në muajin mars sateliti i parë do të japë...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img