No menu items!

rezolute

Rezoluta e Shqipërisë kundër Dick Marty, deputeti serb: Të reagojmë me dhunë

Kryetari i Komisionit për Kosovën në Kuvendin e Serbisë, njëkohësisht deputet, Milovan Drecun ka reaguar pasi kryeministri Edi Rama tha se Shqipëria ka dërguar një rezolutë Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Europës, ku kërkon që të shpallë të pavërteta...

Rama: KE të shpallë të pavërteta akuzat në raportin e Dick Marty

Kryeministri Edi Rama bëri me dije se Shqipëria i ka kërkuar zyrtarisht Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Europës të rishikojë Rezolutën 1782 (2011) dhe të shpallen të pabazuara akuzat për trafikim të paligjshëm të organeve njerëzore gjatë Luftës Çlirimtare...

Berisha në Kuvend: Pse nuk flisni për gjenocid serb në Kosovë

Kryetari demokrat, Sali Berisha mbajti një fjalim në Kuvend, duke denoncuar rezolutën e përgatitur me vonesë nga mazhoranca për gjenocidin serb në Srebrenicë, e cila para pak javësh rrëzoi tekstin e opozitës për këtë qëllim. Berisha tha se në tekst...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img