No menu items!

pd

Sot balotazhi në PD, zgjidhen kandidatët për gjashtë bashki të vendit

Demokratët hyjnë sot në fazën përfundimtare të primareve, atë të balotazhit, ku gara mes dy kandidatëve do të zhvillohet në gjashtë bashki të vendit. Në primaret e 4 dhjetorit, asnjë prej kandidatëve në bashkitë Fushë-Arrëz, Mirditë, Dibër, Fier, Librazhd e...

‘Faza e dytë e revolucionit’, Berisha: Jemi për të gjitha format e protestave

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha deklaroi se kjo forcë politike është për të gjitha format e protestave dhe për mosbindjen civile. Në një deklaratë për mediat nga selia blu, pyetur nga Euronews Albania në lidhje me deklaratat e tij...

Ish-presidenti kroat i shkon në zyrë Berishës: Sulmi ishte i organizuar

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka pritur këtë të enjte në zyrë ish-Presidentin e Kroacisë, Stipe Mesiç. Berisha dhe Mesiç kanë diskutuar rreth sulmit ndaj kryedemokratit në protestë si dhe për situatën politike në vendin tonë. Mesiç është shprehur se...

Zgjedhjet në Primare, Berisha: 4 dhjetori, ditë historike për PD dhe Shqipërinë

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha e konsideron një ditë historike për këtë forcë politike dhe vendin, 4 dhjetorin, ditën kur do të zhvillohet votimi për primaret. Berisha i është drejtuar me një mesazh demokratëve dhe simptatizantëve të Partisë Demokratike,...

Berisha valëvit flamurin kombëtar pas përfundimit të protestës

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka valëvitur flamurin kombëtar në podiumin e ngritur në protestën e sotme, pasi mbaroi fjalën e tij. Teksa përshëndeti protestuesit, kryedemokratit iu dha një flamur dhe ai e valëviti atë. Gjatë fjalës së tij, Berisha...

‘Ndërkombëtarët të mos mbështesin Ramën’, Berisha: S’ka stabilitet pa votën e lirë

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha u bëri thirrje ndërkombëtarëve që të mos mbështesin regjimin e kryeministrit, Edi Rama. Gjatë fjalës së tij në protestë, Berisha deklaroi se Shqipëria nuk mund të ketë stabilitet, nëse qytetarët nuk votojnë të lirë. “Dy...

Berisha nga protesta: Bota na sheh si njerëzit e gomoneve, fajtor është Rama

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka bërë përgjegjës kryeministrin Edi Rama për largimin e shqiptarëve nga vendi. Në fjalën e tij, Berisha u shpreh se pas 32 vjetësh, bota i sheh shqiptarët si njerëzit e gomoneve. Sipas Berishës, kjo ndodh...

Berisha mbërrin në selinë e PD-së pak para protestës kombëtare të opozitës

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka mbërritur në selinë blu, një orë para zhvillimit të protestës kombëtare të opozitës para Kryeministrisë. Për mbarëvajtjen e protestës, do të jenë në gatishmëri rreth 1000 efektivë policie, teksa disa akse rrugore do...

‘Të gjithë në protestë’, Berisha: Sot është ora e shqiptarëve

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha thotë se ora 16:00 e kësaj të shtune, do të jetë ora e shqiptarëve. Përmes një postimi në rrjetet sociale, ku shpërndau pamje nga protesta e 7 korrikut, Berisha ftoi qytetarët që t’i bashkohen...

Sot opozita në protestë, Berisha nuk përjashton asnjë skenar

Këtë të shtunë, në orën 16:00 do të mbahet protesta kombëtare e opozitës para Kryeministrisë. Për mbarëvajtjen e protestës, do të jenë në gatishmëri rreth 1000 efektivë policie, teksa disa akse rrugore do të jenë të mbyllura që prej orës...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img